Сир з пліснявою: особливості благородного продукту

Що ж таке сир з благородною пліснявою, як він утворюється,  які його різновиди, у чому користь та як правильно зберігати? На всі ці питання ми спробуємо дати відповідь.

Сир з пліснявою — це продукт, який приготований особливим чином з використанням особливої технології. Утворення цвілі відбувається за участі грибків Penicillium, вони і запускають цей процес. Смак такого сиру, у великій мірі залежить від тривалості його дозрівання.

Сири з пліснявою мають величезну кількість різновидів, найпопулярнішими сортами є сири з білою, червоною та зеленкувато-синьою цвіллю. Найбільш відомими представниками білої цвілі є сири Брі та Камамбер, котрі покриті характерним білим нальотом. Ця група сирів є не дуже чисельною.

Сири з червоною цвіллю покриті червоною, бордовою чи темно-помаранчевою скоринкою, яка утворюється у процесі дозрівання продукту та обробки його спеціальними бактеріями. Хоча всередині таких сирів цвілі немає, вони все одно є дуже смачними.

І нарешті сири з блакитною пліснявою. Вони містять цвіль лише всередині продукту та не покриті нею ззовні. На зрізі такого сиру ми можемо побачити безліч зеленкувато-синіх вкраплень. До цієї групи належать Рокфор, Горгонзола та багато інших.

Такі сири є не тільки смачними, але й корисними. Приготований з натуральних компонентів він здійснює позитивний вплив на наше здоров'я. Зокрема, покращує травлення, містить велику кількість кальцію, що необхідний для зміцнення кісток, волосся та нігтів.  

Сир з благородною пліснявою також має у своєму складі амінокислоти та солі фосфору. Крім того, такий сир є джерелом швидкозасвоюваного білка, що є будівельним матеріалом для всіх клітин та тканин організму.

Багато кого цікавить питання: «Чи може сир з пліснявою завдати шкоди організму?». Якщо дотримуватися рекомендованої норм (не більше 50 грамів в день), то, звичайно ж, цей продукт ніякої шкоди не завдасть. Варто пам'ятати правило: «Всього повинно бути в міру».

Щодо зберігання елітних сирів, то вони вимагають особливих умов. Досвідчені сировари знають, як потрібно зберігати такий сир, щоб він не зіпсувався.  Сир має бути забезпечений постійним припливом повітря та не потрапляти на світло. Існують навіть спеціальні шафки для зберігання таких сирів.

Замовити елітні сири з благородною пліснявою Ви можете на сайті сімейної сироварні «Коза-за». Продукція виробляється з натурального домашнього молока з дотриманням усіх технологій та санітарних норм. Сир довгої витримки готується з використанням досвіду італійських та французьких культур.

Замовляйте, робимо з любов'ю, робимо для Вас!